Background

Blogumuz

Eğitim, insanın temeli için son derece önemlidir ve bu yolculuk dünyaya geldiğimiz andan itibaren başlar. Bir nesilden diğerine geçen bir döngü gibi. Bu yıllara gelene kadar bazı yanlış eğitim metotları uygulanmış ve bazı ülkeleri incelediğimizde bu sorunlu eğitim metotlarını görebiliyoruz. Aslında bu yanlış eğitim sistemleri kanıtlarıyla kendini gösteriyor. Okuryazarlık oranı, üniversite mezunları, küresel bilgi yarışmaları, genel kültür vb. Özellikle bu ülkelerin her şeyi daha iyi hale getirmek için bir şeyleri değiştirmeleri gerekiyor. Elbette, eğitimli insan seviyesini artırmanın yolunu arıyorlar ve düşünüyorlar ve şükürler olsun ki şimdiki ve gelecek nesiller için kurtarıcı olabilecek yepyeni bir eğitim sistemi buldular. Kuşkusuz birkaç yıl sonra yeni bir şeyle karşımıza çıkacaklar ama EĞİTİM 4.0 ile daha kullanılabilir, daha pratik ve daha üst düzey eğitim metotları bırakabiliriz. Çünkü bir öğrenci olarak okula tutkuyla ve büyük bir motivasyonla gelmek istiyorum ama bu ezberci eğitim sistemi her çocuğun motivasyonunu ve hayallerini mahvediyor. Bu önemli duyguları sulandırmak için bu EĞİTİM 4.0 fikrini ortaya attıkları için son derece mutlu ve memnunum.

Hepimiz teknoloji hakkında bir şeyler biliyoruz ve teknoloji olmadan insanlara öğretmek için ne yaparsanız yapın kendimizi arındıramayız. Z kuşağından biri olarak teknolojiyi seviyorum ve teknoloji ile eğitimin bir araya gelmesi fikri, okula gelmek ve bu yeni yöntemleri kullanmak için ilham ve heves duymamı sağlıyor. Aksi takdirde, teknolojiyi lehimize kullanmadığımızda teknoloji hakkında olumsuz bir bakış açısına sahip olmak oldukça muhtemel ve EĞİTİM 4.0 ile kendimi her geçen gün geliştirdiğimi hissediyorum. Çünkü daha geniş düşünmemizi ve yaratıcılığımızı kullanmamızı sağlıyor. Gerçekten neyi sevdiğimizi ve ne tür becerilerim olduğunu bulma fırsatı veriyor. Örneğin web sitesi tasarlamada gerçekten iyi olduğumu bile bilmiyordum ama EĞİTİM 4.0'dan sonra kendimin gizli kısmını buldum ve şimdi bir web geliştiricisi olmayı dört gözle bekliyorum. Birçok arkadaşım hangi konuda gerçekten iyi olduklarını keşfettiler ve artık kendilerini endişeli hissetmiyorlar çünkü güçlü yönlerini biliyorlar ve hayallerindeki işlere ulaşabiliyorlar. İlgi alanımız olmayan derslerle uğraşmak zorunda olmadığımızı gerçekten anladım, gerçekten ne düşündüğümüzü ve bu fikirleri nasıl kullanabileceğimizi önemsiyorlar. Öğretmenlerimiz bize bilginin sadece teorik tarafını öğretmiyorlar. Bu bilgilerin nasıl ortaya çıktığını ve hayatımızın geri kalanında nasıl kullanabileceğimizi de bize kanıtlıyorlar. Aksi takdirde sınav gününden hemen önce her şeyi ezberler ve birkaç saat sonra unuturuz ki bu da tahmin ettiğimiz gibi toplumun genel eğitim seviyesi için bile verimli değildir. Önemli olan bilgileri kalıcı hafızamıza yerleştirmemizdir. Böylece gerçek hayatta kullanabiliriz ve bu da öğrencilerin eğitim ve refah seviyesini artırabilir.

Okula gelirken çok heyecanlı hissediyorum çünkü her gün projeler ve deneyler yapıyoruz, böylece sadece kelimelerle vakit geçirmiyoruz. Öğretmenlerimiz teorik bilgileri zoom uygulaması üzerinden veriyor. Arkadaşlarımla ders çalışmak ve bir şeyler yapmak büyük bir zevk. Ayrıca iletişim becerilerimizi geliştiriyor ve bir ekiple nasıl çalışacağımızı ve rol dağılımını nasıl yapacağımızı öğreniyoruz. Görsellerle her şey bizim için daha anlaşılır hale geliyor ve aynı zamanda bizim için daha akılda kalıcı oluyor. Çünkü bilgi ve görseller arasında bağlantı kuruyoruz.

Öğretmenlerimiz bizim yaşam koçumuz gibidir ve sıkıştığımızı hissettiğimizde bize her yolu göstermeye çalışırlar. Bu yüzden umutsuz hissetmiyorum bile çünkü ne olursa olsun beni destekleyen bir koçum var. Bizi gerçek hayata hazırlıyorlar ve bu konuda bir şeyler yapmak istiyorsak nasıl girişimci olacağımızı öğreniyoruz. Tüm öğrenciler sınavlar konusunda mutsuzdur çünkü normalde size bir test verirler ve bir not alırsınız. Ancak EĞİTİM 4.0'da böyle bile değil. Arkadaşlarımla projeler yapıyoruz ve öğretmenlerimiz performansımızı gözlemliyor ve daha iyi hale getirmemize yardımcı oluyor. Projelerimizle değerlendiriyorlar ve şimdiki ile bir önceki arasındaki performans farklarına bakıyorlar. Kısacası, EĞİTİM 4.0'ın her öğrencinin geleceğine birçok olumlu etki getireceğinden çok umutluyum.